Zbigniew Hoffmann szuka kandydata na prezydenta Poznania poza własnym środowiskiem politycznym

Zbigniew Hoffmann, który pełni funkcję przewodniczącego zarządu wojewódzkiego partii Prawo i Sprawiedliwość w Wielkopolsce, wyraża swoje poparcie dla idei poszukiwania kandydata na prezydenta Poznania spoza własnej sfery politycznej.

Wybitny działacz PiS podkreślił, że żadne ostateczne decyzje dotyczące kandydata na prezydenta Poznania w nadchodzących wyborach samorządowych w przyszłym roku nie zostały jeszcze podjęte. Dodał, że tę funkcję może objąć osoba z jego partii, jednostka spoza ugrupowania lub kandydat popierany przez partię, który ma realne szanse na pokonanie obecnego prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka.

Hoffmann przekazał swoje stanowisko w następujący sposób: „Chcielibyśmy osiągnąć jak najlepsze rezultaty wyborcze zarówno w Poznaniu, jak i na terenie całego regionu. Jednakże, jest jeszcze za wcześnie na określenie naszego finalnego kandydata do walki o poznański urząd prezydencki. Musimy przyznać, że zdobycie prezydentury w Poznaniu to nie lada wyzwanie. Ale to nie oznacza, że mamy zamiar poddać się bez walki, czy zrezygnować z naszych wysiłków.”