Zbigniew Czerwiński: Kandydat Zjednoczonej Prawicy do prezydentury Poznania

Podczas wyborów samorządowych, Zbigniew Czerwiński reprezentujący Zjednoczoną Prawicę, stanie do rywalizacji o stanowisko prezydenta miasta Poznania. W środę podkreślił swoje ambicje dotyczące przyszłości miasta, mówiąc: „Naszym celem jest uczynienie z Poznania najlepszego miejsca do życia w Polsce pod względem sprawności gospodarczej. Niestety, na razie nie udaje się to osiągnąć. Czas na zmianę”.

Czerwiński podczas konferencji prasowej odwołał się do czasów transformacji gospodarczej z lat 90-tych, kiedy to Poznań był postrzegany jako drugie po Warszawie miasto o dużej sile gospodarczej. Wyraził swoje niezadowolenie z obecnego stanu rzeczy, twierdząc, że Poznań zaczyna tracić w rywalizacji z Krakowem i Wrocławiem. „To jest sytuacja niedopuszczalna. Stać nas na więcej. Jesteśmy zdenerwowani, zdegustowani tym, co się dzieje” – oznajmił kandydat PiS i Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Poznania.

W kontekście swojego hasła wyborczego, Czerwiński podkreślił, że „Poznań powinien być taki, jak trzeba”. Wskazał na ostatnie lata rządów obecnego prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, jako okres, w którym stolica Wielkopolski utraciła swoją pozycję ważnego miasta w Polsce i nie rozwija się w takim tempie jakiego oczekują mieszkańcy.