Protesty rolników mogą zablokować ruch uliczny w Poznaniu i okolicach

Dnia 20 lutego br., zarówno mieszkańcy Poznania, jak i okolicznych powiatów, powinni oczekiwać na przeszkody w ruchu drogowym spowodowane kolejnym zaplanowanym protestem rolniczym i przemarszem ciągników. Te działania mają na celu ograniczenie komunikacji drogowej i zablokowanie pięciu kluczowych węzłów transportowych wokół Poznania. Zalecane jest poszukiwanie tras alternatywnych. Funkcjonariusze policji będą na bieżąco sterować ruchem drogowym i sugerować potencjalne omijanie korków. Przeszkody w ruchu mogą występować od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia.

Informacje z poznańskiej jednostki policji mówią, że zaplanowany protest rolniczy odbędzie się we wtorek 20 lutego br., co z pewnością wpłynie na intensywność ruchu drogowego. Aktywności ze strony rolników są zaplanowane na czas od 9:00 do 18:00. Należy jednak spodziewać się utrudnień również przed i po tych godzinach.

Zarówno mieszkańcy Poznania, jak i sąsiednich powiatów, powinni być przygotowani na występujące utrudnienia w różnych miejscach miasta oraz na drogach powiatowych – głównie na tych prowadzących do i z Poznania. Jest niezbędne, aby przestrzegać poleceń funkcjonariuszy odpowiedzialnych za kierowanie ruchem drogowym.

Oficjalny początek protestu jest zaplanowany na godzinę 9:00. Główne drogi prowadzące do i z Poznania zostaną całkowicie zablokowane w najważniejszych punktach komunikacyjnych, takich jak Komorniki, Tarnowo Podgórne, Zakrzewo, Golęczewo i Kostrzyn.

Znaczne utrudnienia w ruchu mogą nastąpić w następujących lokalizacjach: ul.Głogowska w Poznaniu, droga nr 311 i 196 w Komornikach, węzeł S11 Poznań – Ławica w Zakrzewie, Droga Krajowa nr 92 w Tarnowie Podgórnym, węzeł Poznań – Północ, Droga Krajowa nr 11 w Golęczewie, oraz Droga Krajowa nr 92 pomiędzy Skałowem a Kostrzynem Wielkopolskim.

Ponadto należy spodziewać się utrudnień na węźle Kórnik (w kierunku Środy Wielkopolskiej) ze względu na zgromadzenie na Drodze Krajowej nr 11 w pobliżu miejscowości Koszuty.