Konfederacja wystartuje w wyborach samorządowych w Poznaniu niezależnie od Prawa i Sprawiedliwości

Niedawno, pod koniec poprzedniego tygodnia, partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) zapowiedziała wspólny start z Konfederacją w nadchodzących wyborach samorządowych. Wydarzenie to dotyczyło miasta Poznań. Ziemowit Przebitkowski, który pełni funkcję członka Zarządu Głównego Ruchu Narodowego – jednej z partii tworzących Konfederację – udzielił informacji przekazując, że jego ugrupowanie nie zamierza jednak wystartować we współpracy z Zjednoczoną Prawicą. Konfederacja planuje bowiem zgłosić własne kandydatury na listy do Rady Miasta oraz osobę ubiegającą się o stanowisko prezydenta.

Ziemowit Przebitkowski skomentował sytuację w następujący sposób: „Tylko garstka osób z Nowej Nadziei zdecydowała się na start w tandemie z PiS-em. My natomiast, jako Konfederacja, zamierzamy wejść do wyborów pod naszym własnym banerem”.

Decyzja ta wynika z faktu, że Rada Liderów nie zaaprobowała idei wspólnego startu Konfederacji i Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu. Lokalne struktury Konfederacji postanowiły więc zaprezentować własny komitet wyborczy. Przebitkowski wyjaśnia: „Dążymy do utrzymania naszej podmiotowości na scenie politycznej, a wiele aspektów politycznych i ideologicznych różni nas od PiS-u. Posiadamy własną koncepcję polityki samorządowej i ogólnokrajowej, którą chcemy realizować w sposób swobodny i autonomiczny”.