Zdumiewający sukces finansowy Lecha Poznań w sezonie 2022/23 dzięki Lidze Konferencji Europy

W sezonie 2022/23, drużyna piłkarska Lech Poznań zasłynęła swoim imponującym występem na europejskim boisku Ligi Konferencji Europy, dochodząc do ćwierćfinału. W chwili obecnej zostały ujawnione szczegóły dotyczące znaczących korzyści finansowych, które przyniósł ten sukces klubowi. Niespodzianką jest olbrzymia suma pieniędzy od UEFA, która ma trafić na konto Lecha Poznań.

Sezon 2022/23 przeszedł do historii polskiego futbolu za sprawą niezapomnianej gry drużyny Lech Poznań na arenie Ligi Konferencji Europy. Klub ten stanął okoniem słynnej Fiorentinie, późniejszemu finaliście, zdobywając miejsce w ćwierćfinale rozgrywek i tym samym przysparzając sobie międzynarodowej sławy. Niedawno podano do wiadomości publicznej kwoty, które Lech uzyskał dzięki swoim występom na scenie międzynarodowej.

Klub z Poznania osiągnął coś, czego nie udało się dokonać żadnemu polskiemu klubowi przez wiele lat. Po pierwsze, wyeliminował swojego rywala w pucharach europejskich w sezonie wiosennym, a następnie zaskoczył wszystkich, docierając do czołowej ósemki rozgrywek. Bez wątpienia był to najlepszy występ polskiego zespołu w ostatnim czasie. Dopiero teraz, prawie rok po tych wydarzeniach, poznajemy wartość premii pieniężnej, która ma trafić na konto Lecha od UEFA. Kwoty te robią duże wrażenie.

Suma pieniędzy, która zostanie przekazana na rzecz klubu z Poznania, wynosi prawie 8,5 miliona euro, co jest równowartością blisko 37 milionów złotych. W skład tej sumy wchodzą zarówno wyniki sportowe, jak i inne czynniki. Przykładowo, blisko pół miliona euro stanowi wynik 10-letniego rankingu klubowego. Ponadto ponad milion euro pochodzi z tzw. market pool, czyli podziału praw telewizyjnych.

Szczegóły dotyczące zarobków Lecha Poznań dzięki udziałowi w europejskich pucharach zostały zaprezentowane przez użytkownika o nazwie Jan Sikorski na platformie X portalu.