wolno żyjące koty w Poznaniu

Zadbajmy zimą o wolno żyjące koty w Poznaniu

Zima to trudny czas dla zwierząt, szczególnie tych wolno żyjących, których natura nie przystosowała do życia na zewnątrz. Otwórzmy w tym czasie swoje serca także dla kotów, którym schronienie lub posiłek może pomóc przetrwać chłodniejsze miesiące. 

Pozostawienie uchylonego okna w piwnicy, czy prostego domku ze styropianu znacząco pomoże wolno żyjącym kotom przetrwać trudny, zimowy okres w roku. Warto również zadbać o to, aby zwierzęta te miały co jeść. 

W Poznaniu ponadto działa Kocia Opieka Terenowa, do której cały czas zgłaszać się mogą wolontariusze. Stworzona sieć społeczności zajmuję się dobrowolnym i bezpłatnym zapewnieniem opieki nad zwierzętami wolno żyjącymi. Dzięki złożonym deklaracją osoby te, wpisane są do specjalnego rejestru “KOT” oraz posiadają specjalną legitymację. 

W ubiegłym roku podczas trwania akcji programu udało się zakupić 342 kg karmy, która trafiła do osób wpisanych do Kociej Opieki Terenowej oraz poznańskich fundacji prozwierzęcych. Wsparcia polegającego na zakupie pożywienia udzieliły także niektóre z rady osiedli. Ponadto miasto Poznań zaangażowało się w akcję, kupując dodatkowo 800 kg suchej karmy i 1350 puszek karmy mokrej dla wolno żyjących kotów.