laboratorium kryminalistyczne

Najnowocześniejsze laboratorium kryminalistyczne w kraju powstanie w Poznaniu

Podpisano umowę na budowę najnowocześniejszego laboratorium kryminalistycznego policji, które ma powstać w Poznaniu. Biurowiec wybudowany zostanie w sąsiedztwie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Na poznańskie Jeżyce przeniosą się eksperci i specjalistyczne pracownie. 

Jak informuje Policja Wielkopolska, podpisano już umowę na budowę siedziby Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu. W nowoczesnym budynku przy ulicy Mansfelda znajdą się zarówno biura, jak i specjalistyczne pracownie. Ponadto miejsce będzie bezpośrednio sąsiadować z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. To ważna inwestycja, ponieważ aktualnie eksperci laboratorium kryminalistycznego pracują w różnych pomieszczeniach biurowych w KWP. 

Budowę nowego obiektu przyspieszono także z powodu posiadania coraz większej ilości sprzętu laboratoryjnego wysokiej jakości. Jego prawidłowe działanie jest bowiem w większości przypadków możliwe w przypadku spełnienia określonych wymogów. 

Budowa najnowocześniejszego laboratorium kryminalistycznego w kraju trwać ma przez najbliższe dwa lata. Inwestycję sfinansuję fundusz modernizacji policji.