Choinki Poznań

Choinka po świętach – co z nią zrobić?

Poświąteczny okres wiążę się w wielu Poznańskich domach z dylematem co zrobić z choinką. Szczególnie gdy zdecydowaliśmy się na ekologiczne rozwiązanie i zakup żywego drzewka. Nie można jej bowiem zwyczajnie wyrzucić na śmieci, ponieważ trzeba to poprzedzić jej pocięciem i umieszczeniem w odpowiednim pojemniku. 

Choinek w Poznaniu można pozbyć się na kilka sposób. Pierwszym z nich jest wystawienie drzewka przed dom lub blok w dniu, który został wskazany w harmonogramie odbioru odpadów. Pamiętać przy tym należy, aby drzewka pozbawić ozdób, doniczek oraz ziemi. Odebrane w ten sposób choinki trafią do biokompostowni, gdzie będą przetworzone. 

Inne rozwiązania, wskazują m.in. rozdrobnienie rośliny i wyrzucenie jej do pojemnika dedykowanego bio odpadom lub wykorzystanie go na własne potrzeby kompostu. Tak przygotowane drzewko można ponadto samemu zawieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, jako odpad biodegradowalny. 

Zbiórki choinek w Poznaniu odbywać się będą dwa razy w 2023 roku. Pierwszą z nich zaplanowano na styczeń, drugą natomiast w lutym. Dokładna data uzależniona jest przede wszystkim od poszczególnych lokalizacji.