Remont drogi Poznań

Remont ulicy Heweliusza zakończony

Na Grunwaldzie w Poznaniu remont przeszła ulica Heweliusza na odcinku między ul. Belwederską a ul. Palacza. Mieszkańcy mogą cieszyć się nową i przede wszystkim równą nawierzchnią oraz wygodnymi chodnikami. 

Prace budowlane dotyczące remontu odcinku drogi na ul. Heweliusza zakończyły się już w listopadzie. W tym czasie przeprowadzono również obowiązkową procedurę odbiorową. To ważna inwestycja Poznania, ponieważ do tej pory nawierzchnia tej ulicy była gruntowa, często z dużą ilością dziur. 

Przeprowadzony remont drogi dotyczy 250-metrowego odcinka ulicy Heweliusza. Inwestycja pozwoli na zwiększenie komfortu korzystania z nawierzchni poruszających się zarówno pieszo, jak i innymi środkami transportu. Wszystko dzięki nowej i co ważne, utwardzonej nawierzchni jezdni wraz z nowym chodnikiem. Na odcinku zbudowano także nową kanalizację deszczową i postawiono oświetlenie. Dodatkowym atutem z realizowanym projekcie są również nowe nasadzenia, za które odpowiedzialny był wykonawca. Ulica Heweliusza bowiem wzbogaciła się o 13 klonów polnych, które zlokalizowane są przy chodnikach.