Policjanci zatrzymali kierowcę z zakazem prowadzenia pojazdów

Kolejny kierowca z sądowym zakazem jazdy zatrzymany

Funkcjonariusze policji z Poznania zatrzymali mężczyznę, który rozpoczął ucieczkę po otrzymaniu sygnału o kontroli drogowej. Podczas prowadzonego za nim pościgu, popełnił on szereg wykroczeń. Gdy sprawdzono go w policyjnych systemach, okazało się ponadto, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

Pod koniec ubiegłego roku policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto patrolowali ulice. Podczas pracy postanowili sprawdzić, podejrzanie zachowującego się kierowcę Alfa Romeo. Sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi w bezpiecznym miejscu zasygnalizowali kierowcy zatrzymanie się. Mężczyzna jednak gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać przed policjantami. Funkcjonariusze natychmiast wyruszyli za kierowcą, który podczas pościgu wielokrotnie popełnił wykroczenia drogowe. Nie zważał bowiem na mijane znaki czy sygnalizację świetlną. 

Ponadto wjeżdżając do miasta, mężczyzna wjechał w jedną z uliczek i porzucił w niej pojazd. Sam uciekł pomiędzy budynkami. 

Jak informuje sierż. sztab. Łukasz Paterki 24-latka udało się namierzyć i zatrzymać niedługo po zdarzeniu. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się jednak, że posiada on sądowny zakaz prowadzenia pojazdami mechanicznymi. Ponadto jego zachowanie wskazywało, że mógł się on znajdować pod wpływem środków odurzających. Za swoje czyny odpowie przed sądem.