Wybierasz się do Poznania? Nie zapomnij o parkowaniu!

Poznań znajduje się w gronie najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Jest tu sporo atrakcji, które warto zobaczyć, stolica Wielkopolski ma też niezwykle interesującą historię. Każdy, kto wybiera się tu samochodem, powinien wcześniej pomyśleć o kwestiach związanych z parkowaniem.

Postój w centrum Poznania – jakie problemy mają kierowcy?

Parkowanie w dużych miastach przysparza kierowcom wielu problemów – Poznań pod tym względem nie jest żadnym wyjątkiem. W centrum Poznania na znalezienie wolnego miejsca postojowego trzeba przeznaczyć średnio ok. 40 minut. Jeśli zatem ktoś się tu wybiera, powinien koniecznie mieć ten fakt na uwadze. Dla osób, które odwiedzają Poznań w celach turystycznych lub służbowych, najlepszą lokalizacją do pozostawienia samochodu jest oczywiście centrum. Mogą uniknąć powyższych problemów, o ile wcześniej zarezerwują sobie miejsce na podziemnym parkingu.

Postój w centrum Poznania – dlaczego warto postawić na podziemny parking?

Idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zmotoryzowanych, które bezbłędnie sprawdza się w różnych sytuacjach, jest podziemny parking płatny. Poznań jest w tym zakresie obsługiwany m.in. przez Grupę Interparking. W samym centrum Poznania, a mianowicie pod Placem Wolności, firma ta posiada parking na 540 miejsc. Warto zdecydować się na pozostawienie tu samochodu z paru ważnych powodów. Przede wszystkim auto będzie świetnie zabezpieczone przed opadami czy wiatrem, a także przed uszkodzeniami i kradzieżą. Dla właściciela pojazdu jest to poza tym wygoda i oszczędność czasu, którego nie trzeba tracić na szukanie miejsca, gdzie można zostawić samochód.

Postój w centrum Poznania – jak rezerwować parking?

Rezerwacja miejsca na wspomnianym podziemnym parkingu jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę usługodawcy i wypełnić stosowny formularz. Podaje się w nim datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia parkowania. Istnieje także opcja wykupienia abonamentu, który na pewno przyda się mieszkańcom Poznania stale korzystającym z parkingu w centrum.