Wizyta Ministra Zdrowia, Katarzyny Sójki, w Wielkopolsce

Minister zdrowia, Katarzyna Sójka, po raz pierwszy od czasu objęcia tego stanowiska zdecydowała się na wizytę w Poznaniu, będącym stolicą Wielkopolski.

Podczas jej pobytu w poniedziałek, Michał Zieliński, pełniący funkcję wojewody wielkopolskiego, podpisał umowy na dofinansowanie nabywania karetek. Rządowy fundusz przeznaczony na ten cel przeznaczono dla szpitali znajdujących się w Ostrowie Wielkopolskim i Kępnie. Kwoty przekazane do tych placówek wynoszą kolejno 1,8 mln zł i 600 tys. zł. Ceremonia podpisania umów odbyła się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu i zaszczyt obecnością dała jej minister Sójka.

Przed tym wydarzeniem, Minister zdrowia zdecydowała się na inspekcję budowy Zintegrowanego Centralnego Szpitala Klinicznego usytuowanego również w Poznaniu. Projekt ten niedawno otrzymał dodatkowe wsparcie finansowe z budżetu państwa w kwocie 210 mln zł.

Katarzyna Sójka jest osobą, która zastąpiła Adama Niedzielskiego na stanowisku ministra zdrowia. Do zmiany doszło w sierpniu, w wyniku podania się do dymisji przez poprzednika.