Poranny gość Radia Poznań – Piotr Wawrzyniak, kandydat Konfederacji z Poznania

Piotr Wawrzyniak, adwokat i działacz Ruchu Narodowego, występując w roli drugiego kandydata na poznańskiej liście wyborczej partii Konfederacja, miał okazję być gościem porannego programu Radia Poznań. Podczas rozmowy na antenie radia dzielił się swoimi planami na kampanię wyborczą w Poznaniu, stolicy regionu Wielkopolska.

Jak przyznał Wawrzyniak, trudno jest znaleźć wspólny język z osobami o lewicowych poglądach, zwłaszcza podczas dyskusji na tematy światopoglądowe. Niemniej jednak wierzy, że Konfederacja posiada solidny program gospodarczy skierowany do przedsiębiorców. Ten program, jego zdaniem, może pomóc w wyzwoleniu ich z trudności utrudniających prawidłowy rozwój biznesu. Właśnie na tej podstawie chce znaleźć wspólny mianownik z mieszkańcami Poznania i przekonać ich do wsparcia swojej partii poprzez oddanie na nią głosu.

Wśród propozycji partii Konfederacji znalazły się takie punkty jak uproszczenie systemu podatkowego dla firm czy rozszerzenie ulgi podatkowej skierowanej do młodych osób na tych prowadzących działalność gospodarczą. Dodatkowo, w ramach ich programu znalazła się propozycja likwidacji drugiego progu podatkowego.