Poznań: Tragiczny incydent na torach powoduje problemy w komunikacji kolejowej

Na trasie pomiędzy Poznaniem a miejscowością Kiekrz nastąpiło zdarzenie, które zakończyło się tragicznym skutkiem dla jednego z mężczyzn. Incydent miał miejsce na torach kolejowych i spowodował znaczne utrudnienia w ruchu pociągów.

Młodszy inspektor Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy policji wielkopolskiej, przekazał informacje o śmiertelnym potrąceniu mężczyzny. Wypadek miał miejsce około godziny 14:20 na przejeździe kolejowym, który znajduje się na trasie prowadzącej z Kiekrza do Poznania. Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Beskidzkiej w Poznaniu. Jak wynika z relacji rzecznika, ofiarą stał się około 51-letni mężczyzna, który został potrącony przez pociąg jadący na trasie Szczecin Główny – Poznań Główny. Na miejscu interweniują służby policyjne oraz pracownicy PKP. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku są obecnie badane i wyjaśniane.

Tragiczny incydent spowodował poważne utrudnienia w ruchu kolejowym. Pociągi z Kiekrza do Poznania Głównego zostały odwołane. Składy muszą korzystać z tras objazdowych. Pociągi Kolei Wielkopolskich zmierzające do Poznania Głównego od strony Krzyża są przekierowywane przez Franowo, co jest towarową obwodnicą Poznania.