Awaria ruchu tramwajowego w Poznaniu po kolizji zabytkowego tramwaju z pojazdem osobowym

Zawiłe wydarzenia miały miejsce w centrum Poznania, na skrzyżowaniu Alei Marcinkowskiego z ulicą 23 Lutego, gdzie w czwartkowe popołudnie, około 19:15, doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Osobówka niespodziewanie zderzyła się z historycznym tramwajem, co spowodowało zakłócenia w normalnym funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Wpadka miała miejsce, gdy kierujący samochodem osobowym podjął próbę przejechania przez tory tramwajowe na wspomnianym skrzyżowaniu. Niestety, starodawny tramwaj, który jeździ po specjalnej trasie zaprojektowanej dla turystów, nie był w stanie zahamować w porę, prowadząc do kolizji. Chociaż nikt z pasażerów znajdujących się na pokładzie tramwaju ani kierujący autem nie zostali poważnie ranni, oba pojazdy doznały uszkodzeń.

Na miejscu incydentu szybko pojawili się zarówno przedstawiciele miejskiego przewoźnika MPK Poznań, jak i eksperci od pojazdów zabytkowych. W celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia i usunięcia uszkodzonych pojazdów, konieczne było czasowe zawieszenie ruchu tramwajowego w centrum miasta. Ta sytuacja spowodowała pewne niedogodności dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej.