Poznań Ice Festival: Po raz kolejny miasto staje się miejscem rywalizacji międzynarodowych rzeźbiarzy lodu

Miasto Poznań ponownie stało się miejscem rywalizacji dla międzynarodowych artystów w tworzeniu rzeźb z lodu. W tegorocznej odsłonie Poznań Ice Festival, do rozgrywek przystąpiło 24 utalentowanych rzeźbiarzy reprezentujących 9 różnych krajów.

W bieżącym roku, święto rzeźby lodowej jest organizowane na ulicy Św. Marcin. W piątek, punktualnie o godzinie 16:00, dało początek konkursowi małych rzeźb. Każdy z uczestników otrzymał kostkę lodu i dysponując czasem 2,5 godziny, miał za zadanie ukazać temat przewodni konkursu – „kosmos”.

Dzisiejsza część imprezy to natomiast Speed Ice Carving. Zawodnicy będący na placu boju samotnie mają za zadanie w ciągu kilkudziesięciu minut odtworzyć określony wzór na identycznej kostce lodu. Zwycięstwo przypadnie temu, kto wykonuje to zadanie najbardziej precyzyjnie.

Niedziela zarezerwowana jest dla głównego konkursu. Dwanaście drużyn otrzyma kilkanaście ton lodu i 8 godzin na stworzenie dowolnej rzeźby. Start konkurencji zaplanowany jest na godzinę 9:00, a zakończenie przewidziane jest na 17:00. W godzinę później, około 18:00, nastąpi ceremonia ogłoszenia zwycięzców i wręczenia nagród.