Rodzinne atrakcje i koncerty na jarmarkach świątecznych w Poznaniu

Jarmarki świąteczne, które odbędą się w Poznaniu, zapewnią mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodzin, w tym koncerty oraz różnorodne animacje. Od 12 do 17 grudnia każdy dzień będzie obfitował w specjalne wydarzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Na zwiedzających czekają takie atrakcje jak dwa młyńskie koła, lodowisko oraz liczne wydarzenia kulturalne. Nie zabraknie również smakołyków. W tym roku jarmark będzie rekordowo długi – rozpoczął się już 17 listopada!

Innowacją jest to, że tegoroczne jarmarki organizowane są w dwóch różnych lokalizacjach: na placu Wolności i na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Betlejem Poznańskie 2023 przewiduje aż 50 dni pełnych atrakcji, co sprawia, że stanie się ono najdłuższym jarmarkiem bożonarodzeniowym w historii Poznania i jednym z najdłuższych tego typu wydarzeń w Polsce.

Zaplanowany został bogaty program kulturalny zarówno w centrum miasta, jak i na terenie MTP. Oprócz koncertów, warsztatów i spektakli przewidziano również dni tematyczne. Środy będą przeznaczone dla rodzin – wówczas będą mogli skorzystać z promocji, a także specjalnie dla nich przygotowanych warsztatów, koncertów i spektakli. Dla studentów przygotowano natomiast czwartkowe Christmas Silent Disco.