Port Lotniczy Ławica inwestuje w rozwój infrastruktury wodorowej

Na terenie Portu Lotniczego Ławica w Poznaniu trwają prace nad rozwojem infrastruktury służącej wykorzystaniu energii wodorowej. Nie tak dawno temu, zakończono budowę pierwszej części farmy fotowoltaicznej na lotnisku, a obecnie koncentruje się na kolejnych etapach tego ekologicznego przedsięwzięcia.

Dnia 11 czerwca odbyło się spotkanie związane z Programem Interreg Region Morza Bałtyckiego na lata 2021-2027. W agendzie tego spotkania znalazło się miejsce dla Portu Lotniczego Poznań – Ławica, który jest jednym z uczestników projektu o nazwie BSR Hydrogen Air Transport. Celem tego przedsięwzięcia jest rozwój i produkcja czystego paliwa wodorowego.

Czysty wodór jest widziany jako potencjalne paliwo przyszłości dla statków powietrznych. Marcin Drzycimski, reprezentujący Port Lotniczy Poznań – Ławica, podkreśla konieczność stworzenia odpowiednich warunków infrastrukturalnych, które pozwolą na obsługę takich statków w przyszłości.

Spełnienie tego celu ma pomóc realizacja projektu BSM Hydrogen Air Transport, który ma na celu poprawę ekosystemu lotniska poprzez wprowadzenie czystego wodoru jako alternatywnego źródła paliwa.