Poznań choinka

Kiedy oficjalne odpalenie miejskiej choinki w Poznaniu?

Miejska choinka umieszczona jest już na Poznańskim placu pod urzędem miasta. Rozbłysnąć po raz pierwszy miała w niedzielę 4 grudnia, jednak plany zmieniono. Powodem stał się awans Polskiej reprezentacji do ⅛ finału Mistrzostw Świata piłki nożnej. Mieszkańcy Poznania nie będą musieli wybierać, jak spędzić niedzielne popołudnie, ponieważ świąteczne lampki rozbłysną już o 16:30 w sobotę. 

W Poznaniu wyraźnie czuć już klimat zbliżających się świąt. Wszystko za sprawą Betlejem Poznańskiego, do którego już w sobotę 3 grudnia dołączą kolejne lokalizacje w tym rynek Łazarski i pl. Kolegiacki. 

Na sobotnie popołudnie przeniesiono również rozświetlenie 13-metrowej miejskiej choinki. Oficjalne odpalenie świątecznych światełek odbędzie o 16:30 na placu przed urzędem miasta. Prezydent Poznania – Jacek Jaśkowiak wydarzeniem również symbolicznie zapoczątkuje Betlejem Poznańskie w tej lokalizacji. Na miejscu zaplanowano również wiele świątecznych atrakcji, w tym przygotowany dla najmłodszych uczestników spektakl “Takich Świąt jeszcze nie było”. Nieco starsi natomiast będą mieli możliwość zakupów na stoiskach z przysmakami, rękodziełem czy grzanym winem.