Poznań węgiel w cenie preferencyjnej

Rusza sprzedaż węgla po cenie preferencyjnej

Węgiel w cenie preferencyjnej jest już dostępny do dalszej odsprzedaży mieszkańcom Poznania. Zaopatrzyć się w niego można w dwóch punktach, po wcześniejszym uzyskaniu zaświadczenia z Poznańskiego Centrum Świadczeń. 

Węgiel w cenie preferencyjnej dostępny jest już na dwóch składach w Poznaniu. Zgodnie z ustawą przedstawioną przez Sejm, jego dystrybucją zajmować się będą firmy, które jako pierwsze złożyły wspólny wniosek. Osoby chcące zakupić węgiel w niższej cenie, która ustalona została na kwotę 2,1 tys. zł i posiadają już stosowne zaświadczenie z PCŚ, zgłosić się mogą do firmy Coalpol na ul. Góreckiej 6 lub Al Pari ul. Romana Maya 42-50. Każdy ze składów otwarty jest w dni powszednie w godzinach 7:00-15:00, natomiast w sobotę 7:00-12:00.

Zgodnie z ustaleniami, o których informuje miasto, za węgiel można zapłacić gotówką w momencie odbioru surowca. Odebrać można go zarówno własnym środkiem transportu, jak i omówić transport z firmą pod wskazany adres. Usługa jednak jest dodatkowo płatna – 100 zł przy zakupie 1 lub 1,5 tony węgla lub 150 zł, gdy zakup obejmuje pół tony.