Groził pasażerom poznańskiego tramwaju nożem – został zatrzymany przez policję

Do potencjalnie niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek 12 lipca w Poznaniu. Podróżujący jednym z poznańskich tramwajów w pewnym momencie wyjął z kieszeni nóż, trzymając go w dłoni, zaczął obrażać pozostałych pasażerów i kierować w ich kierunku groźby słowne. Zaniepokojone całą sytuacją osoby natychmiast skontaktowały się z policją. Funkcjonariusze udali się na najbliższy przystanek tramwajowy w oczekiwaniu na zatrzymanie się pojazdu.

Zatrzymanie.

Do zatrzymania agresywnego pasażera doszło na przystanku tramwajowym mieszczącym się na ulicy Kórnickiej. W sieci możemy znaleźć nagranie przedstawiające przebieg całego zdarzenia. Widać na nim, jak do siedzącego na przystanku mężczyzny podbiegają policjanci, a jeden z nich – poprzez kopnięcie – wytrąca 28 – latkowi trzymany wciąż przez niego w dłoni nóż. Jak się później okazało, sprawca zdarzenia był kompletnie pijany, miał on bowiem ponad 2 promile alkoholu we krwi. Groził on nie tylko pasażerom tramwaju, lecz również osobom, które w danym czasie przebywały na przystanku.

Nikt nie ucierpiał.

Całe szczęście – wszystko sprowadziło się jedynie do słownych zaczepek i gróźb, toteż nikomu nic się nie stało. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy sprawca został natychmiast obezwładniony. Poznańscy policjanci poszukują teraz świadków całego zdarzenia oraz wszystkich osób, które zostały – bez względu w jaki sposób – pokrzywdzone. 28 – letni mężczyzna w przeszłości miał już problemy z prawem. Nie wiadomo na ten moment, czy zostały mu przedstawione zarzuty.