Adam Szłapka z KO pobił rekordy poparcia w Wielkopolsce dzięki bezpośredniej kampanii

Adam Szłapka, lider listy Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu, przeprowadził skuteczną kampanię na ulicach miasta, co zaowocowało zdobyciem imponującej liczby 149 tys. 064 głosów. Taki wynik wyborczy jest niespotykany w historii Wielkopolski. W całym kraju tylko dwóch polityków – Donald Tusk w Warszawie i Jarosław Kaczyński w Kielcach – zdobyło więcej głosów niż on.

Adam Szłapka, obecny szef Nowoczesnej, był jednym z najbardziej aktywnych polityków podczas ostatniej kadencji Sejmu. Organizował wiele konferencji prasowych, a także krytykował rządy PiS. Kampania wyborcza była dla niego intensywnym okresem, pełnym spotkań z mieszkańcami Poznania i okolicznych powiatów. Na płaszczyźnie lokalnej, Szłapka postawił na bezpośredni kontakt z wyborcami. Przykładem tego była organizacja „rozgrzewki” przed niedawnym Marszem Miliona Serc w Warszawie na placu Wolności.

Szłapka podzielił się swoimi doświadczeniami z kampanii wyborczej, wskazując na kilka nieprzyjemnych sytuacji. Spotykał się z marginalnymi oskarżeniami ze strony zwolenników PiS, którzy nazywali go „hitlerowcem”. Inni zaś twierdzili, że to Donald Tusk nie chce debaty z Jarosławem Kaczyńskim. Wyraził swoje zaniepokojenie wpływem propagandy TVP na opinie tych ludzi.