Lech Poznań kontynuuje zwycięską passę pokonując ŁKS Łódź

Podtrzymanie pasma zwycięstw stało się faktem dla Lecha Poznań, który po triumfie nad Puszczą Niepołomice zdołał pokonać kolejnego rywala, beniaminka PKO BP Ekstraklasy – ŁKS Łódź. Niestety dla łódzkiego klubu, efekt „nowej miotły” nie ujawnił się, a ich pechowa passa w lidze została nieubłaganie przedłużona.

Na trybunach panowała atmosfera szacunku i przyjaźni, jednak na boisku żadnej ulgi nie było do zauważenia. Lech Poznań stawił czoła wyzwaniu, wykorzystując porażkę Legii Warszawa 0:4 z Śląskiem Wrocław, aby zyskać przewagę nad warszawskim klubem i utrzymać rytm liderów. Tymczasem ŁKS pod przewodnictwem nowego szkoleniowca pragnął ponownie poczuć smak zwycięstwa w PKO BP Ekstraklasie po ponad dwóch miesiącach przerwy.

Zwycięstwo nad ŁKS-em pozwoliło Lechowi Poznań awansować na trzecie miejsce w tabeli ligowej, tracąc tylko trzy punkty do liderującego Śląska Wrocław, mimo że rozegrał o jedno spotkanie mniej. Sytuacja ŁKS-u jest natomiast daleka od optymistycznej. Klub zdołał zgromadzić jedynie siedem punktów w 12 meczach, co plasuje go na ostatnim miejscu w tabeli. Co więcej, ŁKS nie mógł cieszyć się z wygranej w Ekstraklasie już przez osiem spotkań.