Przerzut narkotyków w Poznaniu

Zlikwidowano kanał przerzutu narkotyków

Poznańscy Kryminalni we współpracy z Prokuraturą Rejonową w Szamotułach zlikwidowali kanał przerzutu narkotyków. W sprawie zatrzymano 4 osoby, w tym handlarzy oraz kuriera. Zabezpieczono również narkotyki, których czarnorynkowa wartość to prawie 6 mln złotych.

W sprawie obrotu narkotykami policjanci z wydziału Kryminalnego KMP w Poznaniu we współpracy z Prokuraturą Rejonową w Szamotułach zatrzymali  cztery osoby. Pierwszego z podejrzanych – 22-latka ze Szczecina zatrzymano 23 stycznia. Mężczyzna był jednym z odbiorców handlarzy, a w jego podróżnej walizce znaleziono ponad 6 kg marihuany. 

Niedługo po tym zdarzeniu kryminalni w jednym z hangarów w Świebodzinie zatrzymali kolejnych, dwóch podejrzanych. Funkcjonariusze przeszukali znajdujący się w hali samochód, w którym znaleziono przygotowane do dalszej sprzedaży spore ilości marihuany. Łącznie znaleziono około 127 kilogramów narkotyków. 

Jak relacjonuje mł. asp. Marta Mróz w tym samym czasie inna ekipa kryminalnych weszła do jednego z mieszkań w Poznaniu. W miejscu zabezpieczono tabletki ectasy oraz kryształ. W sprawie zatrzymano 26-letnią kobietę. 

Podejrzani usłyszeli już zarzuty związane z przeciwdziałaniem narkomanii. Wobec trzech podejrzanych zastosowano 3-miesięczny areszt tymczasowy. 26-letnia kobieta natomiast oddana została pod dozór policji.