Oszustwo "na węgiel"

Zatrzymano sprawców oszustwa “na węgiel”

W sprawie oszustwa “na węgiel” zatrzymano w Poznaniu cztery osoby. Dwie z nich odpowiedzialne były za oferowanie sprzedaży opału, który w efekcie nigdy nie trafił do kupujących. Natomiast dwie pozostałe osoby pomagały w tym procederze. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. 

Zatrzymanie oszustów działających metodą na węgiel przez policjantów z Wydziału dw. Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu miał miejsce w styczniu br. Funkcjonariusze dotarli do osób, które w atrakcyjnej cenie oferowały węgiel na jednym z popularnych portali społecznościowych. W ogłoszeniu jednak widniała informacja, że konieczne podczas realizacji jest wpłacenie 30% wartości zamówienia. Potencjalni kupcy jednak pieniądze wpłacali, a kontakt się urywał, zostawiając ich przy tym bez pieniędzy i opału. 

W toku sprawy policjanci ustalili tożsamość osób odpowiadających za oszustwa. W pierwszej kolejności zatrzymano w sprawie młodą kobietę, a kilka dni później jej wspólnika. Okazało się, że nie działali oni sami. Śledczy wpadli na trop kolejnych dwóch osób, które udostępniały konta do wpłat zaliczki na węgiel. Zarówno osoby odpowiedzialne za sprzedaż, jak i udzielające pełnomocnictwa usłyszały już zarzuty. Sprawą zajmuje się aktualnie Prokuratura Rejonowa Poznań-Nowe Miasto.

Więcej o wydarzeniach z Poznania i okolic w zakładce Kronika Policyjna.