niszczył zaparkowane samochody

Pijany mężczyzna niszczył zaparkowane samochody

Poznańscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który pod wpływem alkoholu szedł i niszczył zaparkowane na ulicy samochody. 20-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Za czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

12 stycznia 2023 roku do policjantów z wydziału prewencji w Poznaniu wpłynęło pilne wezwanie. W związku z nim udali się na ulicę Cześnikowską, gdzie agresywny mężczyzna miał niszczyć zaparkowane samochody. W trakcie rozmowy ze świadkami zdarzenia zauważyli osobę, która odpowiadała rysopisowi podejrzanego. Funkcjonariusze ruszyli za podejrzanym w pościg, a po chwili obezwładnili go i zatrzymali. Okazało się, że mężczyzna jest wulgarny, agresywny oraz pod wpływem alkoholu. Wykonane badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. 

Policjanci, wykonując czynności śledcze w sprawie, ustalili, że 20-latek uszkodził cztery pojazdy. Zauważone zniszczenia dotyczyły wgnieceń, zarysowań karoserii oraz pęknięć szyb. Wszystkie zniszczenia oszacowano w stratach na 7 tysięcy złotych. 

Jak informuje mł. asp. Marta Mróz 20-latek po spędzonej nocy w areszcie usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.