Wyjątkowy tramwaj na Poznańskim torowisku

Wyjątkowa atrakcja zawita na torowiska w Poznaniu. Dzięki współpracy MPK Poznań i MPK S.A. z Krakowa, pasażerowie będą mieli okazję podróżować wyjątkowym składem tramwajowym KSW. Premierowy przejazd już w najbliższą sobotę!

To efekt kontynuowanej od ubiegłego roku współpracy między przewoźnikami z Krakowa i Poznania. W ramach wymiany na okres wakacyjny, pojazdy z obu miast kursują na torowiskach partnera. W poprzednim roku poznański „kanciak” 102N gościł na krakowskich ulicach, natomiast do Poznania przyjechał wagon 4N1. W tym roku do Krakowa udał się wagon „sanocki” ND, a my będziemy mieli okazję przewozić pasażerów wyjątkowym wagonem doczepnym KSW. Pierwsza trasa odbędzie się na linii 0 podczas Nocy Muzeów, podczas której obchodzimy 125-lecie elektrycznych tramwajów w Poznaniu – informuje Krzysztof Dostatni, prezes Zarządu MPK Poznań.

Skrót KSW oznacza „wojenny wagon tramwajowy” (Kriegs-Straßenbahn-Wagen). W czasie II wojny światowej, wagony silnikowe KSW były produkowane w fabryce Waggonfabrik Fuchs w Heidelbergu (stąd poznańskie oznaczenie „H”), a wagony doczepne powstawały w zakładzie Uerdingen w Krefeld.