Wstrzymanie ruchu pociągów Poznań-Piła z powodu tragicznego zdarzenia na przejeździe kolejowym

Tragiczne wydarzenia miały miejsce w środowy poranek w rejonie Budzynia, znajdującego się w powiecie chodzieskim w Wielkopolsce, które doprowadziło do przerwania regularnego kursowania pociągów na trasie z Poznania do Piły. Pociągi dalekobieżne musiały skorzystać z alternatywnych tras objazdowych, które m.in. prowadziły przez teren Bydgoszczy.

Środowe zdarzenie rozegrało się około godziny 8:10 na niechronionym przejeździe kolejowym w pobliżu Budzynia. Pociąg, który obsługiwał trasę z Kołobrzegu do Poznania, uderzył w naczepę ciężarówki przewożącą metalowe blachy. W rezultacie tego tragicznego zderzenia jedna osoba straciła życie, a dwie inne zostały ranny. Wszystkie ofiary były członkami załogi pociągu. Kierujący ciężarówką nie odniósł żadnych obrażeń – był trzeźwy podczas zdarzenia.

Radosław Śledziński, członek zespołu prasowego PKP PLK, powiedział, że wskutek wykolejenia się pociągu, tor kolejowy uległ uszkodzeniu na odcinku około 200 metrów. Podkreślił, że służby techniczne PKP PLK SA przystąpią do działań naprawczych po zakończeniu operacji ratunkowej.