Szybki powrót tramwajów na ulice Poznania i trasę kórnicką

Mieszkańcy Poznania spodziewają się powrotu tramwajów do centrum miasta oraz na trasę kórnicką. Wstępne zmiany w harmonogramie jazdy zostaną wprowadzone już dzień wcześniej, w piątek, dotyczą one linii tramwajowych 96, 93 i 98. W piątek odbyły się testowe przejazdy po torach i miasto uważa, że komunikacja miejska jest w pełni przygotowana do wznowienia działania w nowym formacie.

Przejazd techniczny tramwaju o numerze bocznym 460 odbył się w czwartek na placu Wolności. Zgodnie z informacjami udzielonymi przez Poznańskie Inwestycje Miejskie, po nowo wybudowanych torach przejechały tramwaje wszystkich modeli, które są obecnie eksploatowane przez MPK Poznań. Przeprowadzone próby potwierdziły, że z punktu widzenia technicznego istnieje możliwość przywrócenia regularnego ruchu pasażerskiego.

– Testy przeprowadzone w centrum miasta dały nam pewność, że już w najbliższą sobotę, czyli 16 grudnia, tramwaje mogą bez przeszkód powrócić na ulice centrum. Tego samego dnia mieszkańcy Poznania będą mogli również korzystać z trasy kórnickiej, gdzie testowe jazdy miały miejsce już wcześniej – poinformowały władze miasta. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, tydzień przed świętami Bożego Narodzenia, wszystkie trasy tramwajowe w Poznaniu zostaną uruchomione.