Sterylizacja i kastracja zwierząt domowych w Poznaniu dostępna za darmo dla mieszkańców

Mieszkańcy Poznania mają ponownie szansę na bezpłatną sterylizację lub kastrację swojego psa czy kota. Miasto podkreśla istotność tego typu zabiegów dla dobrobytu zwierząt.

Tylko zwierzęta, których właściciele są zarejestrowani jako mieszkańcy Poznania i tutaj płacą podatki, mogą skorzystać z bezpłatnych zabiegów. Dofinansowania na te operacje pochodzą w 100 procentach z budżetu miasta.

W ciągu jednego roku, jeden opiekun ma prawo do bezpłatnej kastracji lub sterylizacji maksymalnie dwóch zwierząt. Należy jednak pamiętać, że zwierzę przeznaczone do operacji musi być wyposażone w chip oraz posiadać aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Gabinety weterynaryjne, które zostały wybrane przez miasto w wyniku przetargu do przeprowadzenia tych zabiegów to: Vet-Help, ul. Brzozowa 1, 61-429 Poznań oraz WETPUPIL, ul. Roślinna 1c, 61-306 Poznań.

Problem bezdomności zwierząt domowych jest znaczący. Miasto przeznaczyło na sterylizacje i kastracje w tym roku fundusze wynoszące 200 tys. zł. Jak podkreśla magistrat, jednym z głównych celów tych zabiegów jest ograniczanie bezdomności zwierząt, poprzez kontrolę ich rozrodu.