Start prac nawierzchniowych na budowanej trasie rowerowej wzdłuż ul. Estkowskiego w Poznaniu

Prace nad stworzeniem nowej trasy dla rowerów na ul. Estkowskiego w Poznaniu, rozpoczęły swoją kolejną fazę – układanie nawierzchni. Reszta odcinków, które tworzą tę trasę, zlokalizowane przy ulicach Małe Garbary, Wolnica i Solnej, są już przygotowane do tej samej operacji.

Nawierzchnia zaczęła być układana w okolicach miejsca, gdzie droga rowerowa krzyżuje się z Wartostradą, blisko mostu Bolesława Chrobrego – informuje Tomasz Płóciniczak, zastępca dyrektora spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. Pierwszym celem jest to, aby do najbliższego długiego weekendu w maju, możliwe było dotarcie rowerem do cypla nadwarciańskiego. Następnie prace będą kontynuowane w kierunku ul. Solnej. Prace prowadzone są etapami – początkowo układana jest warstwa wiążąca nawierzchni, a później nanoszona jest końcowa, odporna na ścieranie warstwa. Trasa będzie miała około 1,5 km i będzie dostosowana do potrzeb rowerzystów, co obejmuje również modyfikację skrzyżowań na trasie.

Proces układania nawierzchni jest dynamiczny, co oznacza, że wszelkie utrudnienia, takie jak ruch pojazdów budowlanych, są tylko tymczasowe. Konieczne jest jednak zachowanie ostrożności w okolicach prac. Wcześniej wykonano nawierzchnię na pasie jezdni obok drogi rowerowej, a ostatnio prace skupiały się na obszarze zjazdów z ul. Solnej. Prace przy chodnikach również dobiegają końca.