Realizacja projektu "Zielone Fyrtle" wprowadza więcej zieleni do Poznania

Projekt zwany „Zielone Fyrtle”, który zwyciężył w Poznańskim Budżecie Obywatelskim, zaczyna nabierać kształtów. Na odcinku ulicy Spławie rozciągającym się między ulicami Plonową a Ostrowską pojawiło się 88 nowych drzew. Wśród nich znalazły się różne gatunki, takie jak klony, dęby, graby czy piłkowane wiśnie.

Zarząd Dróg Miejskich wyjaśnia, że to jeszcze nie wszystkie prace związane z tym projektem. Wykonawca ma jeszcze obowiązek zabezpieczyć nowo posadzone drzewa za pomocą drewnianych palików oraz przeprowadzić renowację trawników w obszarze, gdzie prowadzone były prace rolnicze. Łączny koszt tych działań wyniesie prawie 162 tysiące złotych.

Projekt „Zielone Fyrtle” obejmuje również inne lokalizacje w Poznaniu w tym roku. Nowe drzewa i niską roślinność można zobaczyć przy skrzyżowaniu ulic Browarnej i Leszka, na ulicy Arkońskiej, przy skrzyżowaniu ulic Krzesiny i Pabianickiej oraz na rondzie Krzesiny. W pobliżu ronda Mycielskich zostanie zasadzonych aż 37 nowych drzew. Dodatkowo, ulica Szarotkowa zostanie ozdobiona nowymi drzewami, krzewami i bylinami. Przestrzeń przed przedszkolem na ulicy Nadolnik również zostanie upiększona za pomocą niskiej zieleni.