Poznańskie osiedle Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo triumfuje w wyborach do rad osiedli zdobywając milion złotych

Wybory do rad osiedli w Poznaniu, które odbyły się w niedzielę, były wyjątkowe. Nie tylko dlatego, że mieszkańcy mieli szansę wybrać swoich przedstawicieli na lokalnym szczeblu, ale również ze względu na specjalną nagrodę. Wysoka frekwencja mogła przynieść osiedlu bonus w postaci miliona złotych.

Chociaż 12 maja frekwencja w całym Poznaniu była niewielka i wynosiła zaledwie 9,05 procent, to jednak jedno osiedle pokazało, że może inaczej. Wynik frekwencji na tym osiedlu był nie tylko wyższy niż średnia dla całego miasta, ale także przewyższał rezultaty z 2019 roku.

Tym samym, osiedle Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo zasłużenie otrzymało nagrodę miliona złotych za najwyższą frekwencję. Aż 37,5 procent mieszkańców tego osiedla postanowiło wykonać swój obywatelski obowiązek i zagłosować. Nagroda ta ma być przeznaczona na dowolny cel zatwierdzony przez nowo wybranych radnych tego osiedla.

Mieszkańcy Poznania mieli do wyboru 883 kandydatów na radnych osiedlowych. Spośród nich, 637 udało się zdobyć miejsce w radzie. W przypadku dwóch osiedli, Fabianowo-Kotowo i Warszawskie-Pomet-Maltańskie, konieczne będzie przeprowadzenie losowania ze względu na remis punktowy między kandydatami.

Oficjalne wyniki wyborów mają zostać ogłoszone około godziny 13:00.