Poznańskie atrakcje: Zamek Przemysła i okoliczne atrakcje

Zamek Przemysła jest jednym z tych obiektów, których w czasie wycieczki po Starym Mieście w Poznaniu nie można pominąć. Dlaczego ta budowla cieszy się tak wielkim zainteresowaniem turystów? Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę w czasie spaceru w rejonie tego zamku?

Zamek Przemysła w Poznaniu został zbudowany w chwili, gdy wytyczano Stare Miasto. Podobnie jak cała starówka, tak i ten obiekt może się pochwalić średniowiecznym rodowodem, sięgającym XIII stulecia. Początkowo poznański zamek był budowlą dość skromną, składającą się z wieży mieszkalnej. Z czasem zamek, stanowiący istotny element w systemie obronnym miasta, został rozbudowany i przemieniony w wygodną rezydencję. Niestety, często zamek ten był niszczony, co wiązało się z koniecznością jego ciągłej odbudowy. Ostatnia wielka odbudowa miała miejsce tuż po zakończeniu II wojny światowej, kiedy to zamek przybrał dzisiejszą formę. Dzięki pracom przeprowadzonym tu w ostatnich latach, turyści w czasie wycieczki po Poznaniu mogą zajrzeć do wnętrza zamku i zobaczyć Salę Przemysła. Z myślą o gościach przygotowano też taras widokowy, z którego rozciąga się wspaniały widok na Poznań.

Jakie atrakcje czekają dodatkowo w pobliżu zamku? Turyści, którzy odwiedzą tę część Poznania, będą mogli program swej wycieczki poszerzyć o wizytę w Muzeum Sztuk Użytkowych. Miłośników sztuki sakralnej może z kolei zainteresować wizyta w kościele św. Antoniego Padewskiego, znanym też jako kościół franciszkański. W świątyni tej można zobaczyć ciekawy obraz, który przedstawia „Widzenie św. Antoniego” oraz kopię obrazu Matki Bożej Boreckiej. W trakcie spaceru w rejonie zamku warto też poświęcić nieco więcej uwagi makiecie miasta. Przedstawiono tu stary Poznań – historyczne miasto, którego poznanie każdemu z nas może sprawić wiele radości.