Porwanie i gwałt na 14-latce. Na jaw wychodzą kolejne informacje

W ostatnich dniach Polskę obiegły wstrząsające informacje związane z wydarzeniami, jakie miały miejsce w Poznaniu. 22 lipca w piątek doszło tam do porwania 14 – letniej dziewczynki. Została ona siłą wepchnięta do samochodu osobowego marki BMW. Sprawcy porwania dotkliwie się nad nią znęcali, a jeden z nich dopuścił się gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. Całe zajście zostało przez nich sfilmowane. Jak się okazało – byli to rówieśnicy nastolatki, a w samym porwaniu brała udział matka jednej z koleżanek.

Sprawcy.

Niespełna dzień po całym zdarzeniu funkcjonariusze policji z Poznania zdołali zatrzymać wszystkich sprawców porwania 14 – letniej dziewczyny. Okazało się, że byli to nastolatkowie w wieku od 13 do 17 lat. W porwaniu uczestniczyła również 39 – letnia kobieta, będąca matką jednej z koleżanek dziewczyny. Sprawcy dotkliwie się nad nią znęcali. Z uzyskanych informacji wiadomo, że dziewczyna była przypalana papierosami. Częściowo zgolono jej również włosy i brwi. To, co jednak najbardziej wstrząsające to fakt, że została ona brutalnie zgwałcona przez 17 – latka. Do czynu tego namawiać miała go wspomniana matka jednej z koleżanek, która także uczestniczyła w zdarzeniu.

39 – latka straci prawo do władzy rodzicielskiej.

Okazuje się, że 39 – letnie kobieta, która wraz ze swoją 13 – letnią córką uczestniczyły w całym zdarzeniu, ma jeszcze dwójkę innych, niepełnoletnich dzieci. Prokuratura wnioskować ma o pozbawienie kobiety władzy do sprawowania opieki nad dziećmi. 39 – latce postawione zostały także zarzuty, do których się nie przyznaje. Grozić jej może do 15 lat pozbawienia wolności, podobnie jak 17 – latkowi. O losie pozostałych nastolatków decydować będzie sąd rodzinny.