Palmiarnia w Poznaniu

Kontakt z naturą jest nieoceniony. Nie zawsze jednak uda się wszystko zobaczyć i dotrzeć w każde dostępne miejsce. Palmiarnia w Poznaniu znajduje się stosunkowo blisko Dworca PKP i można tam dotrzeć komunikacją miejską.

Park Wilsona w Poznaniu

Odległość do Parku Wilsona jest podobna jak Palmiarni, ponieważ ta druga znajduje się właśnie w nim. Początku parku datuje się na XIX wiek, a Palmiarnię – na XX. W wyniku wojny na tym terenie pojawiły się znaczne szkody i niestety nie wszystko udało się odbudować. W latach 80. XX wieku Palmiarnia przestała działać na kilka lat, jednak po tym okresie stała się już w pełni dostępna dla zwiedzających. Jest to wspaniałe miejsce na mapie tego miasta, w drugą stronę niż centrum, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by tutaj dotrzeć. Atrakcja idealnie sprawdzi się w zimne dni, kiedy turyści będą chcieli się ogrzać. Tutaj przez nas cały czas ze względu na rośliny jest wysoka temperatura. Palmiarnię jednak z powodzeniem można odwiedzać wielokrotnie przez cały rok i za każdym razem tak samo się zachwycać.

Ulica Matejki w stolicy województwa wielkopolskiego

Ulica Matejki jest świetną propozycją dla tych, którzy chcą odwiedzić właśnie Palmiarnię. Nie ma problemu z dojazdem komunikacją miejską. Przystanek znajduje się kilka minut piechotą od tego miejsca wartego uwagi. Bilet wstępu nie jest drogi, istnieje także możliwość zostawienie kurtek, toreb i można wchodzić do środka. Już na samym początku można przenieść się do innego świata. Palmiarnia w Poznaniu ma m.in. następujące tematyczne sekcje: sukulenty Ameryki, akwaria, roślinność subtropikalna oraz klimatu umiarkowanego. Nie można nie wspomnieć także o sawannach, roślinach wodnych, roślinności tropikalnej, podszyciu lasu tropikalnego i kserofitach starego i nowego świata. Niektóre nazwy pewnie niewiele mówią, więc tym bardziej warto wybrać się do poznańskiej Palmiarni i zobaczyć to wszystko na żywo. Naprawdę jest się czym zachwycić. W pawilonie dydaktyczno-usługowym można się posilić.

Natura na wyciągnięcie ręki

W miejscu takim jak poznańska Palmiarnia niewątpliwie można liczyć na to, że przyroda będzie tuż obok nas. Są to zadbane miejsca, z różnymi gatunkami roślinności, jest się czym zachwycić i na co zapatrzeć. Nie trzeba się nigdzie spieszyć, można spokojnie spacerować sobie w takim pięknym miejscu. Jest to idealne miejsce, którzy w cieplarnianych warunkach mają chęć obcowania z przyrodą. Co jakiś czas w Palmiarni znajdują się ławeczki, na których można sobie usiąść. Poznańska palmiarnia jest bardzo ciekawym miejscem, które można odwiedzać przez cały rok. Idealnie sprawdzi się także w roli miejsca wartego uwagi dla wycieczki zorganizowanej.