Wieża na Szachtach w Poznaniu

Wieża na Szachtach w Poznaniu znajduje się poza ścisłym centrum miasta, jednak z powodzeniem można dojechać tam także komunikację miejską. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć z dala od zgiełku miasta.

Punkt widokowy w Poznaniu

Jest to stosunkowo nowa atrakcja na mapie miasta, na którą warto zwrócić uwagę, jeśli chce się odwiedzić także miejsca poza ścisłym centrum stolicy Wielkopolski. Wieża na Szachtach w Poznaniu jest bardzo nowoczesna, dojście do niej nie nastręcza wiele trudności. Można od polnej dróżki przespacerować się chodnikiem i już z dość dalekiej odległości zapatrzyć na to, co za chwilę ma ukazać się naszym oczom. Punktów widokowych w Poznaniu jest kilka, jednak wyjątkowością tego jest to, że znajduje się w bliskim otoczeniu natury, co jest niezwykle cenne dla tych, którzy na co dzień chcą obcować z przyrodą. Spędzanie czasu wśród murowanych domów i przy wszędobylskim asfalcie też znajdzie swoich odbiorców. W ramach spędzenia wolnego czasu inaczej warto wziąć pod uwagę wieżę widokową na Szachtach.

Bezpłatny punkt widokowy

Dodatkowym atutem tego puntu widokowego oprócz bliskiego otoczenia natury jest to, że wstęp na nią jest bezpłatny. Oczywistym jest, że każdemu zależy na tym, by wieża przez jak najdłuższy czas pozostała w nienaruszonym stanie. Podczas wspinania się na nią zadbaj o to, by po Twoim zejściu była nienaruszona. Z góry rozpościera się ładny widok na pobliską przyrodę, więc jest się czym zachwycić. Nie jest to miejsce dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ze względu na niedostępność windy. Mniejsze dzieci mogą zostać wniesione przez rodziców. Punkt widokowy nie jest za wysoki, jednak bardzo warty uwagi.

Widok z lotu ptaka

Warto podczas wyjazdu do Poznania lub innych miejsc poszukać różnych punktów widokowych. Nawet jeśli w danym mieście jest ich kilka to i tak są rozmieszczone w różnych miejscach na mapie miasta. Z każdej wieży widokowej, punktu obserwacyjnego uda więc Ci się zobaczyć coś innego i to jest super. Wieża widokowa na Szachtach jest zlokalizowana poza ścisłym centrum miasta, można dojechać tam komunikacją. Jest to jednak stosunkowo nowe miejsce i nie każdy jeszcze zdaje sobie sprawę z jego istnienia.