Nowe ZOO w Poznaniu

Nowe ZOO w Poznaniu znajduje się poza ścisłym centrum miasta, jednak nie ma problemu z dojazdem tam komunikacją miejską. Warto na jego zwiedzanie zarezerwować sobie dużą ilość czasu.

Spora ilość ZOO w Polsce

Z jednej strony, bardzo cieszy fakt, że w Polsce pojawia się coraz więcej ZOO i innych miejsc w których zwierzęta są zadbane i mogą w spokoju dożywać swoich dni. Z drugiej jednak, przerażająca jest świadomość tego jak wiele gatunków potrzebuje ludzkiej pomocy, gdyż niemożliwe jest by przetrwały na wolności. Inne drapieżniki polują na swoje ofiary i możemy to oglądać także w codziennym życiu, np. podczas polowań kota na myszy, czy ptaków na robaki. Zadowalające jest więc to, że chociaż w ogrodzie zoologicznym jest spora szansa na to, że uda im się przeżyć w spokoju. W Poznaniu znajduje się obszerne pod względem powierzchni Nowe ZOO, które jest miejscem wartym odwiedzenia. Jest to idealna propozycja na spędzenie wolnego dnia na świeżym powietrzu w gronie rodziny i znajomych. Świetnie sprawdzi się także na spotkania z rówieśnikami dzieci i zabaw na terenie ogrodu. Nie można jednak zapominać o pilnowaniu dzieci by nie wkładały rąk do klatek.

Kontakt ze zwierzętami

Obcowanie ze zwierzętami przynosi naprawdę spore korzyści. Dzieci mają kontakt z końmi i dzięki temu niesamowicie się rozwijają. Psy służą jako pomoc dla osób niewidomych. Delfiny także mają swoje zastosowanie w takich przypadkach. Warto jest więc obcować ze zwierzętami. Nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie w domu kota, psa, królika, czy choćby rybek. Wyjście do Nowego ZOO w Poznaniu jest okazją do tego by poznać choć niektóre gatunki zwierząt. Warto pamiętać o tym, że domowi pupile nie są zabawką i należy o nich pamiętać także podczas wyjść z domu. Nie można zostawiać ich na kolejne godziny w domu i nie przejmować się tym co się z nimi stanie. Dom to nie hodowla i nie można mieć dostępnych gatunków w swoim mieszkaniu, bo to się nie sprawdza.

Spacer wśród zwierząt

Przejście się alejkami wśród zwierząt nastraja optymizmem i energią na nowy dzień. Można zachwycać się tym jakie śmieszne sztuczki wykonują dane gatunki. Dodatkowo w wielu tego typu miejscach są także odpowiednio zaplanowane pory karmienia w trakcie których można zobaczyć jak to wszystko wygląda. Jest to świetna propozycja do obcowania ze zwierzętami. Warto pamiętać jednak o tym, by nie podchodzić blisko klatek, nie straszyć ich, nie rzucać im jedzenia wtedy, gdy jest to zakazane. Zwierzęta też mają prawo do gorszego dnia i nie ma sensu być rozczarowanym gdy dany gatunek akurat się przed nami ukryje. Dodatkowo im też jest ciepło/zimno i nie muszą leżeć w skwarze na środku wybiegu by zadowolić turystów, którzy akurat chcą je zobaczyć.