Muzeum Pyry w Poznaniu

Muzeum Pyry w Poznaniu to idealne miejsce dla miłośników ziemniaka, dań z jego udziałem i ciekawych tego skąd ziemniak pojawił się w Polsce.

Interaktywne muzea w Poznaniu

Poznań, jak przystało na stolicę Wielkopolski, może poszczycić się sporą ilością ciekawych miejsc wartych uwagi. Nie wszystkie z nich są jednak interaktywne, a właśnie takie cieszą się największym zainteresowaniem dzieci. Jednym z miejsc, w których można wykonać coś samodzielnie jest Rogalowe Muzeum Poznania. To właśnie tam można skusić się na warsztaty z wykonywania pocztówki sypanym piaskiem oraz/i warsztaty z wykonywania rogali świętomarcińskich. Obie propozycje są bardzo ciekawe i warto zaplanować wizytę w tym miejscu w taki sposób, by w pełni móc z nich skorzystać. Dziś jednak skupimy się na drugim miejscu na poznańskiej mapie interaktywnych miejsc, a mianowicie Muzeum Pyry w Poznaniu.

Oprowadzanie przez przewodnika

O wiele lepiej zapamiętuje się informacje podane w przystępnej formie przez przewodnika niż tylko rzucenie okiem na to, co jest napisane na jednej z tablic informacyjnych i pójście dalej. Nie ma co ukrywać, że przewodnicy oprowadzający po Muzeum Pyry są ludźmi z pasją i z powodzeniem można zasłuchać się w serwowanych przez nich ciekawostkach. Wejścia do tego miejsca odbywają się o pełnych godzinach. Nie ma więc sensu przychodzić zbyt wcześnie, gdyż będzie to czas stracony na to by stać na ulicy i nic w tym czasie nie robić. Na miejscu można być kilka minut wcześniej by zdążyć kupić bilet na dane zwiedzanie. Podczas zwiedzania odbiorcy dowiadują się ile jest odmian, można zobaczyć niektóre z nich. Poznamy także informację o tym w jaki sposób ziemniak trafił do Polski. Ciekawostką dla dzieci będzie przyjrzenie się temu jak dawniej krochmaliło się ubrania. Można także zrobić sobie zdjęcie na tronie z koroną.

Doprawianie ziemniaka

Na samym wstępie każdy z uczestników na daną godzinę może usiąść na ławie, dostaje ziemniaka i dzięki przyprawom, które znajdują się na stołach może doprawić go wedle własnego uznania. Następnie należy podpisać swoją karteczkę, zawinąć papier w folię i udać się na dalsze zwiedzanie. W chwili gdy turyści są zajęci zwiedzaniem sali z przewodnikiem ziemniak jest dopiekany i każdy otrzymuje go na zakończenie wspólnego spotkania. Na miejscu można zobaczyć także wyroby z ziemniaków z całego świata oraz kupić ziemniaczane pamiątki. Muzeum Pyry w Poznaniu to miejsce nie tylko dla dzieci w wieku szkolnym. Dorośli oraz miłośnicy pyr na pewno też będą się świetnie tutaj bawić.