Nieostrożne obchodzenie się z ogniem doprowadziło do pożaru wiaty śmietnikowej na osiedlu Sobieskiego

Podczas ostatniej soboty roku, dokładnie 30 grudnia, na osiedlu Sobieskiego doszło do niepokojącego wydarzenia. Tuż przed północą, przy jednym z wielorodzinnych domów, stanęła w płomieniach wiata pełna śmietników.

Pierwsza informacja na temat tego incydentu pojawiła się na Facebooku, gdzie członkini jednej z lokalnych społeczności opublikowała post: „Taka akcja w nocy na Sobieskiego. Paląca się wiata ze śmietnikami, przed północą” – napisała. W odpowiedziach pod jej wpisem, niektórzy użytkownicy sugerowali, że przyczyną pożaru mogły być fajerwerki.

Sytuację potwierdziła służba straży pożarnej. Dyżurny oficer wielkopolskiej straży pożarnej przekazał, że domniemanym powodem zawalenia się konstrukcji było nieodpowiedzialne posługiwanie otwartym ogniem przez osoby dorosłe. Nie jest jednak jasne, czy fajerwerki miały coś wspólnego z zaistniałą sytuacją – tę kwestię będzie badać policja.

Akcja straży pożarnej, mająca na celu ugasić płomienie, trwała blisko godzinę. Ogień nie oszczędził kontenerów na odpady, które znajdowały się w spalonej wiacie.