Koziołki poznańskie wracają na wieżę ratusza po długiej przerwie

Znane i ukochane symbole Poznania, koziołki, nie były widoczne od końca maja. Dziś w południe wszystko ma się zmienić, a tradycyjny spektakl powróci na miejską scenę.

Poznańskie koziołki, które są jednym z głównych atrakcji miasta, przebywały w naprawie od około półtora miesiąca. 21 maja wydarzyło się coś nieoczekiwanego – podczas rutynowego występu o godzinie 15:00 doszło do poważnej awarii. Jak zawsze, koziołki wyjechały na scenę, znajdującą się na wieży ratusza, aby zderzyć się rogami dla rozrywki miejscowych mieszkańców i odwiedzających turystów.

Niestety, podczas tego występu jeden z koziołków uległ uszkodzeniu – zginał nienaturalnie, a drugi wyskoczył z prowadnic. Początkowo zakładano, że naprawa potrwa tylko tydzień. Jednakże, jak to często bywa z naprawami, termin ten był wielokrotnie przesuwany.

Paweł Oses, rzecznik Muzeum Narodowego w Poznaniu, zapowiedział, że dzisiaj w południe koziołki powrócą na swoje miejsce na wieży ratuszowej. Po kilku tygodniach przerwy spędzonej na naprawie, koziołki znowu będą się trykać, ciesząc oko obserwujących.

Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo na naszym profilu na Facebooku z pierwszego po przerwie występu koziołków.