Gigantyczny budzik na Placu Wolności w Poznaniu – symbol nadchodzących wyborów parlamentarnych

Plac Wolności w Poznaniu stał się miejscem unikalnej prezentacji, kiedy to w środę, 27 września, pojawił się tam niebywałych rozmiarów budzik. Był to symbol odliczania do zbliżających się wyborów parlamentarnych, które mają się odbyć 15 października 2023 roku. Wydarzenie przyciągnęło wielu ciekawskich przechodniów, a przede wszystkim kandydatów na posłów do Sejmu RP.

Niezwykle duży budzik na Placu Wolności w Poznaniu stanął w jedno z najbardziej widocznych miejsc miasta, by przypominać o zbliżającym się dniu wyborczym. Działanie to było częścią kampanii „Nie śpij, bo Cię przegłosują”, promowanej przez różne grupy obywatelskie. Ten szczególny rekwizyt był mocno związany z tą inicjatywą.

Wśród osób, które aktywnie uczestniczyły w tym wydarzeniu, znaleźli się kandydaci do Sejmu RP z Koalicji Obywatelskiej. Zuzanna Szymczak i Grzegorz Ganowicz to tylko niektórzy z nich. Poza tym, na Placu Wolności pojawił się również Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Wszyscy razem zjednoczyli siły, by promować świadome uczestnictwo obywateli w nadchodzących wyborach parlamentarnych.