Adam Stachowiak prawdopodobnie opuści drużynę Lecha Poznań po skomplikowanym sezonie

Sezon 2023/2024 okazał się być pechowy dla drużyny rezerw Lecha Poznań, na co znacząco wpłynął niepewny występ ich bramkarza. Adam Stachowiak, który zagrał w czterech meczach w drugiej lidze, najprawdopodobniej pożegna się z drużyną rezerw Kolejorza.

Adam Stachowiak dołączył do drugiego zespołu Lecha Poznań na początku października 2023 roku i podpisał umowę z klubem do końca czerwca 2024 roku. Niestety, jego gra nie przyniosła spodziewanych rezultatów.

Na podstawie naszych źródeł, zarząd Lecha Poznań nie zaproponował Stachowiakowi nowego kontraktu. 37-letni bramkarz tylko raz udało mu się zachować czyste konto w minionym sezonie, co jest niewystarczające dla drużyny o takich ambicjach.

Pomimo swojego doświadczenia, Stachowiak popełnił dwa poważne błędy. Pierwszy z nich miał miejsce podczas spotkania z Pogonią Siedlce (0:2), gdzie niefortunnie odbił piłkę bezpośrednio do przeciwnika, co skutkowało straconym golem. Drugi błąd wystąpił podczas meczu z Sandecją Nowy Sącz (0:1), gdzie Stachowiak nie interweniował przy piłce, co prowadziło do braku porozumienia z defensywą i strata gola po rzucie rożnym.

-Adam Stachowiak to doświadczony bramkarz. Słyszałem, że starał się motywować młodszych graczy, ale nie wszyscy podzielali jego metody. Z tego co słyszałem, prawdopodobnie przeniesie się do konkurencyjnej drużyny z tej samej ligi, Unii Swarzędz – informuje osoba powiązana z Lechem Poznań.