6 miejsc, które trzeba zobaczyć w Poznaniu

Poznań jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a każda wycieczka po jego terenie może się okazać wyjątkową lekcją historii. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście? Jakie obiekty cieszą się największym zainteresowaniem turystów?

Miejsce 6. Muzeum Narodowe

Kto w czasie wycieczki po Poznaniu zechce spędzić czas wśród cennych dzieł sztuki, ten koniecznie powinien zajrzeć do Muzeum Narodowego. Wśród dzieł, z jakimi można się tutaj spotkać, pojawia się m.in. obraz Claude’a Moneta „Plaża w Pourville”, który skutecznie przyciąga tu miłośników malarstwa. Bardzo dobrze reprezentowana jest tu również sztuka polska, a obrazy Jacka Malczewskiego, Stanisława Wyspiańskiego i Jana Matejki tworzą tu najważniejsza kolekcję.

Miejsce 5. Brama Poznania

Poznań jest jednym z tych miast, na terenie których przed wiekami rodziło się państwo polskie. Kto w czasie wycieczki po jego terenie będzie chciał poszerzyć swą wiedzę na ten temat, temu wiele radości dostarczy wizyta na wystawie znanej jako Brama Poznania. Można tu zdobyć wiele cennych wiadomości na temat Ostrowa Tumskiego – wyjątkowo cennej dla historyków części miasta, którą koniecznie trzeba odwiedzić w czasie wizyty w stolicy Wielkopolski.

Miejsce 4. Zamek Królewski

Bryła królewskiego zamku w Poznaniu jest doskonale widoczna z rynku, nic więc dziwnego, że turyści tak chętnie poświęcają jej swój czas. Ta ciekawa budowla znajduje się na Górze Przemysła, na której już w początkach XII wieku mogła istnieć budowla o charakterze obronnym. Liczne wojny i lata zaniedbań sprawiły jednak, iż zamek ten popadł w ruinę. Odbudowana część zamku jest obecnie wykorzystywana jako Muzeum Sztuk Użytkowych, które może się pochwalić szerokim gronem sympatyków. Nie lada gratką może się też okazać wizyta na zamkowej wieży, dziś z powodzeniem wykorzystywanej jako punkt widokowy.

Miejsce 3. Ratusz

Poznański ratusz jest jedną z najpiękniejszych siedzib władz miejskich, jakie powstały przed wiekami na ziemiach polskich. Do dziś budowla ta zachwyca swą elewacją oraz wieżą zegarową, której symbolem stały się rozbrykane koziołki. Ratusz, będący główną ozdobą poznańskiego rynku, może się też pochwalić wspaniałymi wnętrzami. Służą one obecnie jako miejsce prezentowania ciekawych zbiorów, zatem każde, kto odwiedza Muzeum Historii Miasta Poznania, może się nacieszyć ich widokiem.

Miejsce 2. Rogalowe Muzeum Poznania

Jednym z symboli Poznania stały się słynne rogale, wypiekane z okazji świętego Marcina. Można je kupić w niemal każdej cukierni o każdej porze roku, można też odkryć tajniki ich produkcji. By to zrobić, nie trzeba wiele. Wystarczy odwiedzić Rogalowe Muzeum Poznania, w którym wszystko kręci się wokół tych słodkich przysmaków.

Miejsce 1. Katedra na Ostrowie Tumskim

Bazylika Archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła jest jednym z najważniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Ten obiekt przyciąga zarówno miłośników sztuki sakralnej, jak i tych, którzy chcą poszerzyć swą wiedzę na temat historii. Katedra ta jest miejscem spoczynku pierwszych polskich władców, a w jej podziemiach spoczywają m.in. książę Mieszko I, król Bolesław I Chrobry, Kazimierz Odnowiciel oraz Bolesław Pobożny. Nie brak tu również reliktów romańskich budowli i pięknych kaplic, w których zachowało się sporo cennych rzeźb i obrazów.

Poznań to nie tylko ważny ośrodek administracyjny i gospodarczy, ale i miasto, na terenie którego niezwykle istotną rolę odgrywa turystyka. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł cieszyć się spacerami po najpiękniejszych zakątkach miasta oraz urządzać wycieczki po jego najbliższej okolicy. To wyjątkowa część kraju, która każdego z nas może zadziwić swym pięknem oraz bogactwem historycznych pamiątek.

One thought on “6 miejsc, które trzeba zobaczyć w Poznaniu

Dodaj komentarz