Historyczne miejsca w Poznaniu

Historyczne miejsca w Poznaniu zajmują całkiem sporo miejsca na mapie miejsc wartych uwagi w tym mieście. Dokąd warto wybrać się w pierwszej kolejności by zobaczyć atrakcje związane z historią?

Miejsca z historią w Poznaniu

Poznań nie dość, że jest stolicą województwa to dodatkowo związane jest z nim Powstanie Wielkopolskie, które jako jedno z niewielu powstań okazało się dla Polaków zwycięskie. Stolica Wielkopolski cieszy się takim zainteresowaniem turystów i mieszkańców, że za każdym razem można trafić na coś nowego. Miasto jest tak rozległe, że podczas nawet kilku dni na pewno nie uda Ci się zobaczyć wszystkiego.

Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Nie można na samym początku nie wspomnieć o bardzo ważnym miejscu. Jest ono niezwykłe szczególnie dla Wielkopolan, ale odwiedzane przez turystów z różnych województw. Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu znajduje się na rynku, wstęp w niektóre dni dla zwiedzających jest bezpłatny. Warto podczas planowania wyjazdu wziąć tę informację pod uwagę. Może akurat uda się tak ułożyć listę miejsc, by do tego wejść w bezpłatny dzień zwiedzania. Dla turystów przygotowano wystawy w piwnicach oraz na parterze. Są także interaktywne propozycje nie tylko dla najmłodszych.

Muzeum Historii Miasta Poznania

Jeśli już mowa o historycznych miejscach na mapie tego miasta, nie można zapomnieć o tym. Muzeum Historii Miasta Poznania znajduje się także na rynku i w przypadku wyrażenia chęci jego odwiedzenia warto sprawdzić czy w jakiś dzień nie odbywają się bezpłatne wejścia. Z racji tego, że miasto słynie z trykających się koziołków, w tym miejscu wartym uwagi także nie mogło zabraknąć ich podobizny. Muzeum składa się z kilku sal z eksponatami, których zwiedzanie odbywa się całkiem sprawnie. W tym miejscu można zobaczyć obrazy, zabytkowe umeblowanie i nie tylko.

Wielkopolskie Muzeum Wojskowe

To kolejne ciekawe miejsce warte uwagi na mapie tego miasta. Jak wskazuje jego nazwa, można zobaczyć tutaj przede wszystkim eksponaty związane z wojskowością. Nie zabraknie orderów, odznaczeń, mundurów. Dla zwiedzających udostępniona jest także galeria obrazów. Nie jest to jedno z miejsc, które zwiedza się godzinami, jednak warto do niego zajrzeć podczas pobytu na poznańskim rynku.

Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza w Poznaniu

Historia nie musi być związane tylko z bitwami, ale także z literaturą i naszym znanym polskim noblistą. Jego książki od lat wpisane są  w kanon lektur szkolnych, więc podczas wizyty w tym mieście można zajść na ulicę Stary Rynek 84. Miejsce jest nietypowe, nietuzinkowe i na pewno znajdzie też swoich odbiorców wśród osób zainteresowanych literaturą w różnym wieku.