Spacer po Poznaniu

Spacer po Poznaniu nie zawsze musi wiązać się z konkretną trasą. Zabytkowe kamieniczki i piękne widoki zachęcają do tego by wybrać się na pieszo w dłuższą trasę w jeden ze słonecznych lub zimowych dni.

Wędrówka po stolicy Wielkopolski

Poznań, stolica Wielkopolski jest dużym, zabytkowym i, przede wszystkim, zadbanym miastem. Nie musimy martwić się tym, że uda nam się gdzieś zabłądzić i nie wrócić do miejsca zamieszkania. Zawsze z pomocą może przyjść komórkowa nawigacja lub zapytanie przechodniów o drogę. Spacer po Poznaniu może odbywać się śladami serii ,,Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz. Polska autorka stworzyła tak udany cykl, że mimo upływu lat już wielokrotnie dopisywane są nowe tomy. Obecnie seria liczy ich już całkiem sporo. Co ciekawe, liczba miłośników Jeżycjady cały czas nie słabnie, a wręcz się powiększa. Według wymysłu Autorki, Borejkowie, główni bohaterowie cyklu mieszkali w jednej z kamienic właśnie w tym mieście. Dzięki przeczytaniu całej serii zainteresowany turysta może odbyć właśnie taką wycieczkę śladami Borejków. Na pewno będzie wiązała się ona z sentymentalną podróżą.

Wrażenia autorki

Małgorzata Musierowicz w dwóch innych wydaniach pt. ,,Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę” dzieli się swoimi wrażeniami o tworzeniu tego cyklu, ale także o swoim życiu. Warto zapoznać się także z tymi dwoma publikacjami, które są doskonałym uzupełnieniem twórczości autorki. Dzięki poznaniu tych opracowań uda nam się jeszcze głębiej spojrzeć na ,,Jeżycjadę” i być może jeszcze lepiej zrozumieć niektóre sceny, przypomnieć sobie ich wydźwięk. Małgorzata Musierowicz w opracowaniach dzieli się tym jak wyglądały odwiedziny rzekomej siedziby Borejków przez turystów, czy w jakich okolicznościach byli tworzeni niektórzy bohaterowie, sceny, ich ubrania.

Śladem Borejków po Poznaniu

Odbycie takiej książkowej podróży jest możliwe nie tylko w Poznaniu. Tutaj jednak, przede wszystkim, z literatury młodzieżowej na uwagę zasługuje seria o Borejkach, w której zaczytują się kolejne pokolenia danych rodzin. Odbycie pieszej wędrówki ich śladami jest ciekawą propozycją na zwiedzanie miasta ze znajomymi, innymi miłośnikami ,,Jeżycjady”.

One thought on “Spacer po Poznaniu

Dodaj komentarz