23-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego zatrzymany za dewastację 19 samochodów w Swarzędzu

Funkcjonariuszki z Komisariatu Policji w Swarzędzu zdołały zatrzymać młodego mężczyznę, 23-latka, który pod osłoną nocy, między sobotą a niedzielą, postanowił dewastować zaparkowane samochody. Mężczyzna na co dzień jest poszukiwany przez organy ścigania, wydano za nim list gończy. Teraz będzie musiał ponieść odpowiedzialność za swoje kolejne przestępcze czyny – według ustaleń funkcjonariuszy, uszkodził on aż 19 pojazdów.

W pewną noc, pomiędzy sobotą a niedzielą, do Komisariatu Policji w Swarzędzu wpłynęło zgłoszenie informujące o tym, iż na ulicy Kaczorowskiego nieznany sprawca bezceremonialnie dewastuje zaparkowane tam samochody. Funkcjonariuszki natychmiast udały się pod wskazany adres. Na miejscu zastały młodzieńca, idącego ulicą z drewnianym kijem w ręku. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantki, skierował swoje kroki w ich stronę.

Zarówno agresja mężczyzny, jak i brak reakcji na wydawane przez funkcjonariuszki polecenia, skłoniły jedną z nich do oddania strzału ostrzegawczego w bezpiecznym kierunku. Ta sytuacja spowodowała, że sprawca rozpoczął ucieczkę, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany.

Po ustaleniu tożsamości okazało się, że zatrzymany to poszukiwany listem gończym mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, który ma do odbycia karę prawie dwuletniego pozbawienia wolności. Z powodu jego nieracjonalnego zachowania na miejscu pobrano od niego krew do badań.

Przy pomocy dowodów zgromadzonych na miejscu zdarzenia oraz świadectw naocznych świadków, policjantki ustaliły, że mężczyzna uszkodził łącznie 19 samochodów. Obecnie, śledczy z Komisariatu w Swarzędzu kontaktują się z poszkodowanymi właścicielami pojazdów i szacują wartość strat, które swoim działaniem spowodował 23-latek.