W Poznaniu powstanie park zaprojektowany przez studentów

Nowy park ma nadejść dzięki wysiłkom studentów z Poznania, którzy zostali poproszeni o stworzenie projektu spełniającego podstawowe kryteria konkursu. To studenci lokalnych uczelni mają za zadanie wymyślenie, jak zagospodarować teren pomiędzy blokami mieszkalnymi w mieście.

Miejsce, które ma zostać przemienione w zielone płuca Łaciny, to obszar około pół hektara niezabudowanej ziemi, położony blisko Trasy Kórnickiej w Poznaniu. W otoczeniu dominuje centrum handlowe oraz gęsta zabudowa mieszkalna, co sprawia, że miejsce do odpoczynku i relaksu jest niezwykle cenne dla tutejszych mieszkańców. Oczekiwania wobec tego projektu są bardzo duże.

Główna decyzja o tym, czy i jak powstanie ten park, spoczywa na finalnym projekcie. Inspiracje dla studentów mają pochodzić od samej społeczności – młodzi projektanci będą swoje pomysły prezentować w konkursie ogłoszonym przez miasto.

Trudno sobie wyobrazić, że takie miejsce nie zawierałoby rozbudowanej zieleni oraz agora – miejsca do spotkań i interakcji między mieszkańcami. Projektanci na pewno wezmą pod uwagę te aspekty.