Nocna akcja Policji w Poznaniu 

Wielkopolska policja twardo stawia czoła fanom szybkiej jazdy. W ostatni sobotni wieczór, podczas kontroli nielegalnych zlotów, wydano aż 211 mandatów i zatrzymano 140 dowodów rejestracyjnych.

„Nocne Loty” to nazwa cyklicznych imprez samochodowych, które odbywają nielegalnie. Wydarzenia jednak cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród młodych osób, Tak było również w sobotę, 27 maja, gdy na terenie miasta odbyło się aż trzy, a być może nawet cztery, nielegalne zloty. W odpowiedzi na liczne doniesienia, policjanci drogówki przystąpili do skrupulatnej kontroli uczestników wydarzenia w miejscach “zbiórek”. 

Zgodnie z informacją zamieszczoną na Facebooku Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, funkcjonariusze sprawdzili łącznie 247 pojazdów, zatrzymując 140 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy. Nałożono również 211 mandatów. Głównym powodem ukarania było niewłaściwe wyposażenie techniczne pojazdów, niezgodne z przepisami prawa. Chodziło głównie o zbyt przyciemnione szyby i zbyt głośne wydechy.