Międzynarodowe pokazy lotnicze SempAIR Optimi Show odbywają się w Krzesinach

W tym momencie, na terenie Krzesin, znajduje się miejsce doświadczenia niezapomnianych atrakcji lotniczych – SempAIR Optimi Show. Organizatorzy tego spektakularnego wydarzenia udostępniają dla zwiedzających transmisję na żywo za pośrednictwem Internetu.

Impreza odbywa w dniach 18 oraz 19 maja, a swoimi zdolnościami i umiejętnościami chwalą się piloci z F-16 Team Demo. To szczególne wydarzenie jest związane z uroczystościami upamiętniającymi 70-lecie istnienia Lotniska Poznań Krzesiny oraz 111 rocznicą powstania Portu Lotniczego Poznań-Ławica imienia Henryka Wieniawskiego.

Za każdym razem około 10 tysięcy ludzi ma przyjemność obserwować z bliska pokazy prowadzone bezpośrednio z lotniska. Niezwykła atrakcja powietrzna rozpoczęta została o godzinie 13. Pierwsze wspaniałe widowisko umożliwiło publiczności zobaczenie skoków spadochronowych z pokładu samolotu M28. Dodatkowo, zwiedzający mieli okazję podziwiać różne maszyny wojskowe, takie jak czołg Abrams, lekki opancerzony pojazd Oshkosh, transporter Half-track, makietę wyrzutni Strzelec oraz łódź Formozy. Główną atrakcją pokazów jest zespołowy lot F-16 Tiger Demo Team Poland.

Organizatorzy gwarantują, że wszystkim fanom lotnictwa oferują kilka godzin pełnych ekscytujących wrażeń i niezapomnianych prezentacji, które odbywają się zarówno na niebie, jak i na ziemi.